Nowe czy stare auta – co wybrać?

pgottschalk / Pixabay

Nie ma co do tego wątpliwości, że trudno jest znaleźć dobry samochód używany. Mało tego, również kupowanie nowych samochodów osobowych nie jest wcale takie proste. Rzecz w tym, iż są to skomplikowane maszyny, przez co wiele z nich posiada różnego rodzaju niedoskonałości. Każdy kto wydaje duże pieniądze na nowe samochody osobowe chciałby natomiast, aby były one doskonałe.

Czy warto kupować nowe samochody osobowe?

Pierwsza kwestia jest taka, czy w ogóle warto kupować nowe samochody. Rzecz w tym, iż może lepiej jest jednak kupować auta na rynku wtórnym. Niewątpliwie, oba rozwiązania mają swoich zagorzałych zwolenników i przeciwników. Nie ma wątpliwości co do tego, że nowe auta są pewniejsze. Rzecz w tym, iż jeśli samochód kupuje się prosto z salonu, można być całkowicie pewnym, że nie posiada żadnych zniszczeń eksploatacyjnych. Z drugiej jednak strony, zawsze mogą wystąpić jakieś wady fabryczne. Warto jednak pamiętać, że tego rodzaju niedoskonałościami zajmuje się producent. Jego obowiązkiem jest doprowadzenie samochodu do idealnego stanu, jeśli po zakupie zostanie wykryta jakaś jego wada fabryczna.

Kiedy warto kupować używane samochody osobowe?

Wydaje się, że są sytuacje, w których warto kupować samochody używane. Jest tak na przykład wtedy, gdy trzeba pilnie wymienić auto, a nie dysponuje się zbyt dużą gotówką. Jeśli stary samochód jest już mocno zniszczony i jeżdżenie nim jest trudne, trzeba go jak najszybciej wymienić. Nie mając odpowiedniej gotówki warto przynajmniej na jakiś czas wejść w posiadanie używanego samochodu.