Jak zabezpieczyć lakier samochodowy? Poznaj 4 sposoby

Zabezpieczenie lakieru samochodowego

Powłoka lakiernicza jest wizytówką każdego samochodu. Na tę powłokę negatywnie działają przede wszystkim drobne elementy przyrody takie jak drobny piasek, żwir czy ptasie odchody. Poznaj sposoby na zabezpieczenie lakieru samochodowego.

Oklejanie samochodu folią ochronną PPF

Folie ochronne PPF to jedno z najlepszych rozwiązań dostępnych na rynku, które uchronią lakier samochodowy przed czynnikami zewnętrznymi oraz mikrozarysowaniami. Dzięki swoim właściwościom podkreślą kolor lakieru oraz nadadzą mu połysk. Wierzchnia warstwa folii ochronnej sama się regeneruje, co oznacza, że wszelkie małe zarysowania znikają pod wpływem ciepła. Odpowiednia pielęgnacja samochodu z folią ochronną PPF znacząca przedłuża funkcjonalność folii, która może dożywotnio chronić nasze auto.

Zabezpieczenie auta powłoką ceramiczna

Powłoka ceramiczna wiąże się z lakierem, jednocześnie utwardzając go. Posiada właściwości hydrofobowe, co znacząco wpływa na łatwość czyszczenia zabrudzonego samochodu. Chroni auto przed promieniami UV, które powodują blaknięcie lakieru. Ceramiczna ochrona lakieru charakteryzuje się trwałością, która może wynosić nawet do siedmiu lat.

Ochrona lakieru powłoką kwarcową

Powłoka kwarcowa jest produktem chemicznym, który podobnie jak powłoka ceramiczna wiąże się z lakierem, utwardzając go. Tworzy pierwszą barierę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Dodatkowo nadaje lakierowi szklistość oraz głębie koloru. Zapewni ochronę auta nawet do dwóch lat.

Woskowanie lakieru

Woskowanie jest najbardziej powszechną metodą zabezpieczenia samochodu. Niestety nie zapewnia ochrony przed uszkodzeniami mechanicznymi. Tak samo jak powłoka ceramiczna posiada właściwości hydrofobowe, które ułatwiają usuwanie brudu z pojazdu. Ponadto podczas mycia auta nie powstają zacieki z wody. Powłoka, która została stworzona przez wosk utrzymuje się do sześciu miesięcy.

Zastanawiasz się, która metoda zabezpieczenia lakieru będzie najlepsza dla Twojego samochodu? Sprawdź ofertę na stronie Promomoto.pl.